Перший прикорм
Введення прикорму — новий етап у житті малюка. Раціон з грудного молока або молочних сумішей повинен стати різноманітніше, що лякає кожну маму. Прикорм спочатку доповнює, а потім повністю замінює молоко і готує дитину до дорослого життя. Коли необхідно вводити перший прикорм і які правила потрібно дотримуватися?
Насамперед мами повинні розуміти, навіщо необхідно вводити прикорм. У період з 4-6 місяців дитина починає не вистачати поживних речовин, які надходять з молоком або сумішшю. Виникає потреба в жирних кислотах, рослинних білках, вуглеводах.
Причинами початку першого прикорму є:
- потреба у вітамінах і мікроелементах для формування м'язової і кісткової тканини малюка;
- необхідність споживання твердої їжі, розвиток уміння жувати і перетравлювати їжу;
- розвиток координації дитини — вміння тримати ложку і чашку.
Своєчасний прикорм є профілактикою затримки росту, розвитку авітамінозу та залізодефіцитної анемії. Однак поспішати з цим не потрібно — введення прикорму раніше 4 місяців невиправдано.
Прикорм рекомендується водити, якщо:
- дитина важить більше 6 кг і подвоїв вагу з моменту народження;
- він голодний після годування молоком (або молочною сумішшю) у розмірі 1 літра в добу;
- маля може сидіти без додаткової підтримки;
- він зацікавлений до їжі, яку вживають дорослі;
- згасання виштовхуючого рефлексу, обумовленого на споживанні тільки рідкої їжі;
- малюк може крутити головою і відвертатися від ложки, якщо вміст довелося йому не за смаком.
Порядок введення того чи іншого продукту залежить від потреб дитини, її здоров'я і швидкості набору ваги. Якщо вага недостатній для даного періоду розвитку або малюк має прискорений стілець, краще всього починати з каш. У зворотній ситуації, коли спостерігаються запори і надлишок ваги, потрібно вводити овочеві пюре. Також можна додати фруктові пюре.
Через два місяці в раціон додаються сир і кефір, які є джерелом кальцію і попереджають дисбактеріоз. М'ясні та рибні пюре вводяться в 8-10 місяців. Паралельно з введенням густий їжі дитині пропонується вода, чайні напої, фруктові та овочеві соки.
Головне правило — в період введення прикорму грудне молоко або суміш залишаються базової їжею. Новий продукт не можна пропонувати в жарку погоду, під час хвороби і при проведенні щеплень.
Щоб перевірити переносимість продуктів, їх рекомендується пропонувати дитині в першій половині дня і робити з одного компонента. Якщо негативної реакції немає, можна переходити до суміші двох або більше продуктів. Розширювати дитячий раціон слід поступово, вводячи не більше одного прикорму в тиждень для кращої адаптації.
І найголовніше — іноді малюкові потрібно більше однієї спроби для прийняття нового харчування. Якщо він наполегливо відмовляється від того чи іншого продукту, можна просто замінити його і пробувати знову.
- Суміш або коров'яче молокоСьогодні хочемо отримати реальні рекомендації від лікаря про важливість грудного молока, його переваги та недоліки.