Суміш або коров'яче молоко
Краще за грудне молоко природа нічого не придумала. Мами намагаються годувати грудьми якомога довше, щоб забезпечити захист своїй дитині. Але іноді виникають ситуації, коли доводиться шукати альтернативні способи годування. Виникає питання, що краще запропонувати малюкові - суміш чи коров'яче молоко.
Упродовж поколінь жінки, які проживали в сільській місцевості, годували дітей козячим або коров'ячим молоком. Фермент лактаза, який здатен розщеплювати молочну лактозу, виробляється більшою мірою в немовлят, ніж у дорослих дітей. Це впливає на краще засвоєння молока. Але чи означає це, що малюкам можна давати звичайне молоко?
Особливості коров'ячого молока:
- У грудному молоці міститься оптимальна кількість ферментів, необхідних для засвоєння вуглеводів і білків. У коров'ячому молоці їх набагато більше, що призводить до більш тривалого засвоєння продукту і подразнення кишечника.
- Казеїн, якого в складі молока корови набагато більше, може викликати алергічні реакції у вигляді висипань і проблем із дихальною системою.
- Висока жирність коров'ячого продукту уповільнює роботу травного тракту, внаслідок чого малюки рідше просять їсти.
- У коров'ячому молоці менша кількість вітамінів С, D, а також фосфору і заліза, але набагато більше солей.
Педіатри радять вводити в раціон дитини коров'яче молоко після 1 року життя. На щастя, зараз малюкові можна запропонувати альтернативу у вигляді адаптованих сумішей.
Дитячі суміші створені на основі молока корови, проте в процесі промислової обробки розробники наближають співвідношення всіх компонентів до складу грудного молока. Збільшується кількість мікроелементів, вітамінів та інших необхідних для розвитку речовин, а кількість білка і жирів зменшується.
При використанні молочної суміші зручно стежити за харчуванням дитини - мама точно розуміє, скільки вона з'їла за один раз. Якщо виникає алергічна реакція, можна просто змінити виробника.
Суміші випускаються залежно від віку малюків: для недоношених немовлят, дітей віком до 6 місяців і дітей від 6 місяців. Це дає змогу підбирати оптимальне харчування і давати дитині всі необхідні компоненти.
Склад сумішей дуже багатий:
- рівень білка знижений для наближення до молока жінки;
- є велика кількість мінеральних речовин (кальцій, фосфор, магній, йод тощо);
- таурин необхідний для повноцінного розвитку ЦНС і зору;
- пребіотики позитивно впливають на мікрофлору кишечника;
- нуклеотиди допомагають підтримувати імунітет;
- полінасичені жирні кислоти відіграють важливу роль у розвитку головного мозку.
На відміну від звичайного молока, суміші мають доволі великий термін придатності, їх зручно зберігати та використовувати. Для правильного годування слід дотримуватися режиму та пропорцій. Негативним моментом є вартість - на відміну від грудного молока, за це харчування дитини потрібно платити.